25 października 2015

Gwarancja sukcesu to inwestycja w siebie


Czasy są ciężkie, rynek pracy trudny i tak naprawdę to nic nie gwarantuje Ci sukcesu, no poza takim jednym kimś, kto właśnie teraz siedzi przed monitorem. Tak, to oczywiście Ty! W związku z tym dzisiaj pokażę Ci dlaczego rozwój własnej osoby jest tak kluczowy w naszym życiu oraz to, w jaki sposób możesz go realizować.


Co tak właściwie ten samorozwój?

W takim razie zacznijmy od początku, a tu najlepiej zacząć od kilku słów specjalisty, więc pozwolę sobie przytoczyć słowa Michała Pasterskiego - coacha i trenera rozwoju osobistego, który o samorozwoju mówi w następujący sposób:
Samorozwój pomaga w osiągnięciu dojrzałości każdego aspektu naszej osobowości. Dzięki temu możemy żyć w spełnieniu i pełnej satysfakcji. Jednak nasz rozwój osobisty nie następuje z dnia na dzień. Wymaga naszego zaangażowania przez całe życie. W samorozwoju napędza nas potrzeba samorealizacji. Dzięki niej nie spoczywamy na laurach i rozwiązujemy pomyślnie kryzysy rozwojowe. 


 No dobrze, ale po co?

Tyle się ostatnio o tym mówi, że ciężko przejść obok tego obojętnie. Nieustannie powstające blogi o coachingu, a także liczne wykłady i warsztaty sprawiają, że jest on coraz bardziej przystępy dla społeczeństwa. W związku z tym prezentuję powody, dla których każdy z nas powinien dbać o swój samorozwój:

* zdobywanie nowy zdolności,
* rozwijanie posiadanych umiejętności,
* walka ze słabościami,
* otwarcie się na świat i ludzi,
* maksymalne wykorzystywanie swojego potencjału,
* radzenie sobie z problemami,
* nabywanie umiejętności cieszenia się życiem.

Ale jak się do tego zabrać?

Skoro już wiemy co to jest i do czego służy, więc pozostaje nam jedynie znalezienie odpowiednich na to sposobów. I tutaj już możliwości jest mnóstwo, a zależy to przede wszystkim od celów, które chcemy osiągnąć. Kluczowa przy tym jest tak kochana przez wszystkich organizacja, która pozwala na właściwe i efektywne zarządzanie sobą w czasie. Oto kilka sposobów realizowania samorozwoju w zależności o obranych celów:

* zapoznanie się z technikami samorozwoju,
* zapisanie się na kurs rozwijający Twoje umiejętności lub pozwalający zdobyć Ci nowe,
* obranie odpowiedniej dla siebie ścieżki rozwoju przy pomocy specjalisty,
* podnoszenie swoich kwalifikacji za pomocą różnorakich szkoleń, warsztatów i wykładów,
* uzupełnianie wiedzy przez książki, publikacje i artykuły,
* korzystanie ze stron typu np. kenis.pl, które dają możliwości rozwoju w bardzo przystępny sposób,
* i wiele, wiele innych, a wszystko zależy od Twoich potrzeb i priorytetów.

Na koniec dodam jeszcze, że to, co wiesz i potrafisz nie może w żaden sposób zostać Ci odebrane. To tworzy Twój kapitał oraz Twoją osobę. To sprawia, że w pełni możesz korzystać z życia, czerpiąc z niego samą przyjemność.

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobry post i rady. Cały czas staram się rozwijać i daje mi to dużo radości ;).
  Znasz może jakieś inne strony typu kenis?

  OdpowiedzUsuń
 2. Interesujący i genialny post, przede wszystkim fantastyczny blog! Masz rewelacyjne pomysły :) Na pewno będę tu zaglądać częściej!:)Posty są naprawdę przemyślane i świetnie napisane.
  Zapraszam do siebie! na KONKURS Shein i Romwe <3
  http://dominikax.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. wydaje mi się, że takim idealnym rozpoczęciem samorozwoju jest znalezienie sobie jakiejś pasji, bo to chyba jest podstawa bo w końcu musimy w coś inwestować :)
  Pozdrawiam!
  introverted-journal.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. prawda to! a mnie ciekawi skąd bierzesz zdjęcie na bloga? :) sama robisz? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Od dawna próbuję inwestować w siebie i idzie mi coraz lepiej! To nawet pomaga docenić siebie samego ;)

  toofussy.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Samorozwój wiążę się z pasją, ale nie zawsze pasja da nam zapewnienie tego, że będziemy potrafili za nią wyżyć. Trzeba przede wszystkim inwestować w jakieś kursy, które dadzą nam zawód, bo na chwile obecną z magistrem za wiele nie zyskamy.

  OdpowiedzUsuń