28 grudnia 2015

Daj się zmęczyć


Bo inaczej odpoczynek nie będzie nic warty.

Nie chce mi się


Słyszę to tak często, że dostaję alergii na te słowa. Ja rozumiem, że czasami naprawdę nie ma się na nic siły, ale żeby codziennie? Co w takim razie z resztą życia, kiedy przed dwudziestką opuszcza Cię wszelka ochota na działanie? Rozumiem, że fajnie jest złapać chwilę wytchnienia, lecz jeśli nic się nie zrobiło to jaki jest jej sens? Nie pozwól, aby lepkie macki marazmu trzymały Cię w swych objęciach!

Zmęcz się


Nie mówię by zapracowywać się jak dziki wół, ale podjąć chociaż jakieś minimum wysiłku, które pozwoli na rozwój, na osiągnięcie zadowalających rezultatów czy na poszerzenie ograniczonej codziennością perspektywy. Siedzenie i późniejsze narzekanie to jakaś niezrozumiała dla mnie epidemia ludzkości. Przecież kilka słów skarg i zażaleń skierowanych do Losu nie sprawią, że nagle coś się wydarzy, poważnie. Lepiej po prostu wziąć sprawy w swoje ręce.

Zasmakuj odpoczynku


Kiedy, jak nie po solidnej pracy należy się chwila wytchnienie? I kiedy, jak nie w tym właśnie czasie, smakuje ona najlepiej? W związku z tym nie bój się zmęczenia, ponieważ tylko po solidnej dawce wysiłku możemy w pełni rozkoszować się cudownością spokoju i odprężenia, jaką daje możliwość wypoczywania z pełną świadomością zasłużenia na tę rozkosz.

4 komentarze:

 1. Dobrze powiedziane. Nic nie cieszy bardziej niż odpoczynek po długiej pracy, zwłaszcza, jeżeli przyniosła dobre efekty :).
  blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna notka :) Czasem każdemu się coś nie chce, ale tak nie może być przez cały czas. Potem powinniśmy wrócić do obowiązków z podwójną siłą, a gdy wszystko zrobimy to co najlepsze- odpoczynek :D Nowa notka - klik

  OdpowiedzUsuń
 3. Właśnie przeżywam takie "niechcemisie" i po prostu umieram od nic nie robienia. Chyba muszę wziąć chociaż odkurzacz, bo inaczej znowu skończę przed komputerem cały dzień. :V

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie należy siedzieć bezczynnie całymi dniami. Dlaczego tak często to robimy? Ech, bardzo niedobrze... Powinniśmy zająć się czymś pożytecznym, a dopiero po wykonanych czynnościach odpocząć (o ile się zmęczyliśmy :D).

  INNA MYŚL [blog] | MÓJ KANAŁ NA YOUTUBE

  OdpowiedzUsuń